Cmentarzysko kurhanowe w Jeżowem pochodzi prawdopodobnie ze schyłku neolitu, lub wczesnej epoki brązu. Składa się ono z 23 kopców różnej wielkości. Porastający je las przyczynił się do jego częściowego zniszczenia, głównie podczas wycinki drzew. Do rejestru zabytków zostało wpisane 27 sierpnia 1991 roku.
Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem zajmuje pomieszczenia najstarszego budynku murowanego w gminie Jeżowe, czyli dawnej plebanii parafii Narodzenia NMP w Jeżowem, która powstała w latach 1823-1824. Obiekt ten wpisano do rejestru zabytków 22 stycznia 2009 roku.
Muzeum jest jedyną placówką muzealną w Polsce, która posiada tak wielką liczbę figur Chrystusa Frasobliwego. W muzeum znajdują się też figury różnych świętych. Wszystkich figurek w jeżowskim muzeum jest ponad 600. Wspomnieć należy także o pokaźnej kolekcji obrazów.
Założycielem muzeum, a zarazem głównym kolekcjonerem eksponatów był - zmarły w 2008 roku ks. Ludwik Bielawski - długoletni proboszcz parafii Narodzenia NMP. Kapłan stworzył tę placówkę w latach 90. XX wieku.
Pomnik księdza Stanisława Stojałowskiego - postument zlokalizowany przy drodze wojewódzkiej w Jeżowem, w pobliżu skrzyżowania z drogą krajową nr 19, na działce o numerze ewidencyjnym 391. Został on ufundowany w 1912 roku przez mieszkańców gminy Jeżowe w ramach wdzięczności za działalność ruchu ludowego. 1 września 2000 roku pomnik został wpisany do rejestru zabytków.
Pomnik został ustawiony na ceglanej podmurówce w kształcie kwadratu. Obelisk wykonano z kamienia wapiennego. Wieńczy go krzyż z wizerunkiem Chrystusa. Poniżej krzyża umieszczono porcelanowe zdjęcie księdza Stojałowskiego. Nieco niżej znajdują się dwie pamiątkowe tablice z czarnego szkła. Pierwsza mówi: "Bóg i Ojczyzna Sprawiedliwością, Prawdą, Zgodą - to hasła głoszone przez wodza śp. ks. St. Stojałowskiego, który 40 lat pracy poświęcił uświadomieniu ludu polskiego." Druga tablica jest dedykacją i podziękowaniem mieszkańców gminy Jeżowe za zasługi księdza Stojałowskiego w rozwój ruchu ludowego. Mówią to słowa: "W dowód wielkiej miłości i wdzięczności dla ojca ruchu ludowego śp. ks. St. Stojałowskiego ur. 1845 w Zniesieniu zm. 23.10.1911 w Krakowie pomnik ten z dokonanych datek ufundowali wierni włościanie gminy Jeżowe." 7 VII 1912 pomnik księdza Stojałowskiego został ogrodzony płotkiem z kutego metalu.
Pomnik Poległych w Jeżowem zlokalizowany jest na jeżowskim cmentarzu. Został wybudowany w 1992 roku, a następnie poświęcony przez bpa sandomierskiego Edwarda Frankowskiego. Autorem i twórcą pomnika jest Piotr Kida - absolwent ASP w Krakowie.
Pomnik tworzą: na wzniesieniu modlący się przed krzyżem żołnierz, natomiast poniżej znajdują się groby poległych i pomordowanych w latach 1918-1988. Ze względu na lata śmierci żołnierzy, pomnik nazwano Pomnikiem Poległych, pomimo, że sam autor nazwał go Pomnikiem Żołnierzy września 1939.
Jeżówka - rzeka położona na południu Polski, będąca lewobrzeżnym dopływem Rudnej, a ta z kolei Sanu. Rzeka swój początek bierze w gminie Kamień, a następnie przepływa przez miejscowości Cholewiana Góra i Jeżowe. Jej długość to około 17,1 km.